DISTRIKTSMÄSTERSKAP 8-9 NOV 2008
Flickor 11 (Pingisiaden) Pojkar 11 (Pingisiaden)
1;Emelie Svensson, Falkenbergs BTK 1;Joel Wiik-Nedrup, Våxtorps BoiS
2;Rebecka Nilsson, Halmstad BTK 2;Elias Sibelius, Falkenbergs BTK
3;Caroline Hansson, Våxtorps BoiS 3;Richard Nilsson, BTK-72 Trönninge
3;Madeleine Björding, BTK Ratic 3;John-Jacob Holmberg, Särö IK
5;Niklas Karlsson, Glommens IF
Flickor 12 5;Albin Johansson, Glommens IF
1;Rebecka Nilsson, Halmstad BTK 5;Oscar Helgesson, Glommens IF
2;Emelie Svensson, Falkenbergs BTK 5;Emil Kindblom, Särö IK
3;Madeleine Björding, BTK Ratic 9;Johan Djärv-Karltorp, Halmstad BTK
3;Rebecca Cameras, Särö IK 9;Fredrik Mazur, Falkenbergs BTK
5;Madelene Andersson, BTK Ratic
5;Emelie Neij, BTK-72 Trönninge Pojkar 12
5;Rebecca Andersson, Våxtorps BoiS 1;Daniel Jacobsson, Åsa IF
5;Caroline Hansson, Våxtorps BoiS 2;Viktor Ahlström, Halmstad BTK
3;Anton G. Snygg, Halmstad BTK
Flickor 13 3;Kim Johansson, Halmstad BTK
1;Rebecka Åkesson, Åsa IF 5;Thai Noksee, Halmstad BTK
2;Felicia Larsson, Halmstad BTK 5;Kevin Nilsson, Halmstad BTK
3;Johanna Holmström, Onsala BTK 5;Jonatan Thoresson, BTK Ratic
3;Jessica Jonsson, Åsa IF 5;Joel Bengtsson, Laholms BTK Serve
5;Sofie Knutsson, Halmstad BTK 9;John-Jacob Holmberg, Särö IK
5;Tess Bengtsson, BTK Ratic 9;Elias Sibelius, Falkenbergs BTK
9;Mario Stracevic, Halmstad BTK
Flickor 14 9;Nils Lundgren, BTK Ratic
1;Rebecka Åkesson, Åsa IF 9;Sebastian Pearson, Halmstad BTK
2;Johanna Holmström, Onsala BTK 9;Pontus Kroon, BTK-72 Trönninge
3;Caroline Andrén, Onsala BTK
3;Jessica Jonsson, Åsa IF Pojkar 13
5;Felicia Larsson, Halmstad BTK 1;Alexander Franzén, Falkenbergs BTK
5;Sofie Knutsson, Halmstad BTK 2;Richard Källqvist, Falkenbergs BTK
3;Daniel Jacobsson, Åsa IF
Flickor 15 3;Filip Hedström, Varbergs BTK
1;Karin Lomander, Varbergs BTK 5;Kevin Nilsson, Halmstad BTK
2;Ebba Orava, Falkenbergs BTK 5;Tobias Jönsson, Onsala BTK
3;Sofia Åblad, Falkenbergs BTK 5;Anton G. Snygg, Halmstad BTK
3;Caroline Andrén, Onsala BTK 5;Arnes Selimbegovic, Halmstad BTK
Damdubbel 9;Kim Johansson, Halmstad BTK
1;Anna Berglund/Cecilia Kei, Falkenbergs BTK 9;Niklas Mattsson, Laholms BTK Serve
2;Helen Andersson/Pernilla Åblad, Falkenbergs BTK 9;Sebastian Pearson, Halmstad BTK
3;Lina Mattsson/Rebecka Nilsson, Serve/HBTK 9;Joel Bengtsson, Laholms BTK Serve
9;Mikael Rimstedt, BTK Ratic
Damjuniorer 17 9;Simon Henriksen, Laholms BTK Serve
1;Ebba Orava, Falkenbergs BTK 9;Viktor Ahlström, Halmstad BTK
2;Pernilla Åblad, Falkenbergs BTK 9;Andreas Gustavsson, BTK Hylte
3;Karin Lomander, Varbergs BTK
3;Helen Andersson, Falkenbergs BTK Pojkar 14
5;Rebecca Källqvist, Falkenbergs BTK 1;Alexander Franzén, Falkenbergs BTK
5;Sofia Åblad, Falkenbergs BTK 2;Patrik Nyberg, Åsa IF
3;Anton G. Snygg, Halmstad BTK
Damjuniorer 20 3;Pontus Karlsson, Falkenbergs BTK
1;Pernilla Åblad, Falkenbergs BTK 5;Mathias Hammarberg, Tölö IF
2;Lina Mattsson, Laholms BTK Serve 5;Arnes Selimbegovic, Halmstad BTK
3;Helen Andersson, Falkenbergs BTK 5;Filip Hedström, Varbergs BTK
3;Angelica Larsson, BTK-2000 Oskarström 5;Kevin Nilsson, Halmstad BTK
9;Simon Andersson, Laholms BTK Serve
DJ20 Dubbel 9;Albin Ahlström, Halmstad BTK
1;Helen Andersson/Pernilla Åblad, Falkenbergs BTK 9;Simon Henriksen, Laholms BTK Serve
2;Ebba Orava/Sofia Åblad, Falkenbergs BTK 9;Richard Källqvist, Falkenbergs BTK
9;Joel Amrén, Åsa IF
Damsingel 9;Joseph Hovius, BTK Ratic
1;Anna Berglund, Falkenbergs BTK 9;Daniel Jacobsson, Åsa IF
2;Helen Andersson, Falkenbergs BTK 9;Andreas Gustavsson, BTK Hylte
3;Pernilla Åblad, Falkenbergs BTK
3;Cecilia Kei, Falkenbergs BTK Pojkar 15
1;Adam Andersson, Falkenbergs BTK
Herrdubbel 2;Joel Eriksson, Varbergs BTK
1;Lukas Rydén/Anthony Josefsson, Falkenbergs BTK 3;Miki Zeljic, Halmstad BTK
2;Andreas Johansson/Marcus Johansson, Halmstad BTK 3;Patrik Nyberg, Åsa IF
3;Alexander Franzén/Morgan Franzén, Falkenbergs BTK 5;Rasmus Enochsson, Våxtorps BoiS
3;Adam Andersson/Peter Midow, Falkenbergs BTK 5;Andreas Larsson, BTK-2000 Oskarström
5;Axel Strand, Tölö IF
HJ 20 Dubbel 5;Pontus Karlsson, Falkenbergs BTK
1;Peter Midow/Torbjörn Johansson, Falkenbergs BTK
2;Jonas Berglund/Philip Jonasson, Halmstad BTK Herrjuniorer 17
3;Henrik Andersson/Erik Ivarsson, Varbergs BTK 1;Sebastian Loso, Halmstad BTK
3;Erik Andrén/Ted Faleberg, Onsala BTK 2;Adam Andersson, Falkenbergs BTK
3;Joakim Ekberg, Halmstad BTK
Mixeddubbel 3;Pontus Orava, Falkenbergs BTK
1;Anna Berglund/Lukas Rydén, Falkenbergs BTK 5;Rasmus Ringström, Halmstad BTK
2;Felicia Larsson/Marcus Johansson, Halmstad BTK 5;Jakob Steneteg, Halmstad BTK
3;Helen Andersson/Adam Andersson, Falkenbergs BTK 5;Erik Andrén, Onsala BTK
3;Cecilia Kei/Mikael Stålbro, Falkenbergs BTK 5;Miki Zeljic, Halmstad BTK
9;Martin Bäckman, Varbergs BTK
9;Philip Jonasson, Halmstad BTK
Herrjuniorer 20
1;David Hellman, Varbergs BTK
2;Andreas Lindh, Tölö IF
3;Sebastian Loso, Halmstad BTK
3;Torbjörn Johansson, Falkenbergs BTK
5;Robin Pettersson, Åsa IF
5;Peter Midow, Falkenbergs BTK
5;Pontus Orava, Falkenbergs BTK
5;Jacob Kramsjö, Falkenbergs BTK
9;Ted Faleberg, Onsala BTK
9;Joakim Ekberg, Halmstad BTK
Herrsingel
1;Lukas Rydén, Falkenbergs BTK
2;Henrik Olsson, Halmstad BTK
3;Sebastian Loso, Halmstad BTK
3;Anthony Josefsson, Falkenbergs BTK