Hoppa till sidans innehåll

20 - 21 nov 2004


Flickor 9
1;Frida Lindahl, Falkenbergs BTK
2;Sofia Berntson, Onsala BTK
3;Ida Johansson, Falkenbergs BTK
4;Ella Klingström, BTK 72 Trönninge
Flickor 11
1;Ebba Orava, Falkenbergs BTK
2;Karin Lomander, Varbergs BTK
3;Emma Danielsson, Varbergs BTK
4;Ellinor Brorsson, Åsa IF
7;Amanda Kullberg, Överlida IK
8;Caroline Andren, Onsala BTK
Final;Ebba Orava - Karin Lomander;11-7, 11-2, 11-9
Semi;Ebba Orava - Emma Danielsson;9-11, 11-5, 11-5, 11-9
Semi;Karin Lomander - Ellinor Brorsson;11-6, 11-7, 11-5
1/4;Ebba Orava -  ;
1/4;Karin Lomander -  ;
1/4;Emma Danielsson - Amanda Kullberg;11-7, 11-2, 8-11, 11-5
1/4;Ellinor Brorsson - Caroline Andren;3-11, 11-4, 11-4, 11-5
Flickor 13
1;Jessica Stensby, Åsa IF
2;Malin Hafstrand, Åsa IF
3;Rebecca Källqvist, Överlida IK
4;Michaela Nilsson, Våxtorps Bois
5;Lovisa Halldén, Varbergs BTK
6;Emelie Skjevik, Överlida IK
7;Erika Oscarsson, Falkenbergs BTK
8;Camilla Halldén, Varbergs BTK
11;Ellen Alexandersson, Halmstad BTK
Final;Jessica Stensby - Malin Hafstrand;11-6, 11-5, 11-7
Semi;Jessica Stensby - Rebecca Källqvist;11-5, 11-6, 11-9
Semi;Malin Hafstrand - Michaela Nilsson;4-11, 14-12, 12-10, 11-8
1/4;Jessica Stensby - Lovisa Halldén;11-2, 11-9, 11-7
1/4;Malin Hafstrand - Emelie Skjevik;11-4, 11-8, 11-7
1/4;Rebecca Källqvist - Erika Oscarsson;11-3, 11-8, 11-8
1/4;Michaela Nilsson - Camilla Halldén;11-9, 11-7, 11-3
1/8;Jessica Stensby -  ;
1/8;Malin Hafstrand -  ;
1/8;Rebecca Källqvist - Ellen Alexandersson;11-7, 11-6, 11-9
1/8;Michaela Nilsson -  ;
1/8;Lovisa Halldén -  ;
1/8;Emelie Skjevik -  ;
1/8;Erika Oscarsson -  ;
1/8;Camilla Halldén -  ;
Flickor 15
1;Veronica Eriksson, Falkenbergs BTK
2;Linda Lomander, Varbergs BTK
3;Paulina Nilsson, Halmstad BTK
4;Angelica Larsson, BTK 2000 Oskarström
5;Susanna Kopp, BTK Serve
6;Marielle Nilsson, Våxtorps Bois
7;Shaima El-Ali, BTK Serve
Damjuniorer 17/20
1;Alexandra Espe, Skedala BTK
2;Jessica Johansson, BTK Ratic
3;Marie Pettersson, Åsa IF
4;Emelie Andersson, Skedala BTK
Damdubbel
1;Alexandra Espe/Emelie Andersson, Skedala BTK
2;Marie-Louise Quist/Carina Pettersson, Skedala/BTK 72
3;Ellinor Brorsson/Marie Pettersson, Åsa IF
4;Malin Hafstrand/Jessica Stensby, Åsa IF
Final;Espe/Andersson - Quist/Pettersson;11-8, 13-11, 11-3
Semi;Espe/Andersson - Brorsson/Pettersson;11-3, 11-8, 11-9
Semi;Quist/Pettersson - Hafstrand/Stensby;11-7, 15-13, 7-11, 5-11, 11-9
Pojkar 9
1;Richard Källqvist, Överlida IK
2;Gustav Eriksson, BTK Ratic
3;Mikael Rimstedt, BTK Ratic
4;Andreas Gustafsson, BTK Hylte
5;Dennis Andersson, BTK Hylte
6;Nils Lundgren, BTK Ratic
7;Felix Svensson, BTK Ratic
8;Ola Rimstedt, BTK Ratic
10;Hampus Nennesson, Vinbergs IF
13;Jonatan Thoresson, BTK Ratic
15;Kalle Bergman, BTK 72 Trönninge
16;Josef Hovius, BTK Ratic
Final;Richard Källqvist - Gustav Eriksson;11-9, 11-7, 11-4
Semi;Richard Källqvist - Mikael Rimstedt;8-11, 8-11, 11-7, 11-7, 11-5
Semi;Gustav Eriksson - Andreas Gustafsson;11-9, 8-11, 11-9, 12-10
1/4;Richard Källqvist - Dennis Andersson;10-12, 11-8, 14-12, 11-3
1/4;Gustav Eriksson - Nils Lundgren;8-11, 11-7, 11-4, 11-8
1/4;Mikael Rimstedt - Felix Svensson;7-11, 11-5, 12-10, 11-6
1/4;Andreas Gustafsson - Ola Rimstedt;6-11, 11-6, 7-11, 11-4, 11-9
1/8;Richard Källqvist -  ;
1/8;Gustav Eriksson - Hampus Nennesson;11-5, 11-7, 4-11, 11-2
1/8;Mikael Rimstedt -  ;
1/8;Andreas Gustafsson -  ;
1/8;Dennis Andersson - Jonatan Thoresson;11-6, 11-5, 11-6
1/8;Nils Lundgren -  ;
1/8;Felix Svensson - Kalle Bergman;5-11, 11-7, 11-8, 11-9
1/8;Ola Rimstedt - Josef Hovius;10-12, 8-11, 11-4, 11-6, 12-10
Pojkar 11 A
1;Marcus Johansson, Halmstad BTK
2;Joel Eriksson, Varbergs BTK
3;Daniel Einarsson, Varbergs BTK
4;Jens Edvinsson, BTK Hylte
6;Linus Pantzar, Onsala BTK
7;Daniel Gunnarsson, Falkenbergs BTK
Final;Marcus Johansson - Joel Eriksson;11-6, 11-4, 11-7
Semi;Marcus Johansson - Daniel Einarsson;11-13, 11-9, 9-11, 13-11, 11-7
Semi;Joel Eriksson - Jens Edvinsson;11-6, 11-8, 11-2
1/4;Marcus Johansson -  ;
1/4;Joel Eriksson - Linus Pantzar;11-6, 11-1, 11-5
1/4;Daniel Einarsson - Daniel Gunnarsson;11-4, 11-6, 11-7
1/4;Jens Edvinsson -  ;
Pojkar 11 B
1;Sebastian Malmborg, Lidhults GoIF
2;Adam Everås, Överlida IK
3;Timmy Andresen, BTK 72 Trönninge
4;Miki Zeljic, Halmstad BTK
5;Johan Hellberg, BTK 72 Trönninge
6;Linus Larsson, BTK 2000 Oskarström
7;Robin Jacobsson, Överlida IK
8;Filip Eriksson, BTK Ratic
9;Andreas Larsson, BTK 2000 Oskarström
10;Sebastian Svensson, BTK 72 Trönninge
11;Johan Skoogh, BTK Hylte
12;Simon Flodberg, BTK Ratic
13;Emil Stålhammar, BTK Ratic
14;Christoffer Gabasio, Halmstad BTK
15;Andreas Ågren, Halmstad BTK
16;Martin Johannesson, Lidhults GoIF
Final;Sebastian Malmborg - Adam Everås;11-7, 11-8, 11-7
Semi;Sebastian Malmborg - Timmy Andresen;11-9, 11-9, 11-8
Semi;Adam Everås - Miki Zeljic;11-3, 11-1, 11-2
1/4;Sebastian Malmborg - Johan Hellberg;11-5, 12-10, 11-1
1/4;Adam Everås - Linus Larsson;10-12, 14-12, 11-7, 11-5
1/4;Timmy Andresen - Robin Jacobsson;11-8, 11-7, 11-8
1/4;Miki Zeljic - Filip Eriksson;13-11, 11-4, 12-10
1/8;Sebastian Malmborg - Andreas Larsson;7-11, 11-3, 13-11, 11-3
1/8;Adam Everås - Sebastian Svensson;11-6, 11-3, 11-2
1/8;Timmy Andresen - Johan Skoogh;12-10, 9-11, 11-9, 11-13, 11-7
1/8;Miki Zeljic - Simon Flodberg;3-11, 10-12, 11-8, 11-8, 11-6
1/8;Johan Hellberg - Emil Stålhammar;11-9, 13-11, 11-5
1/8;Linus Larsson - Christoffer Gabasio;11-7, 11-3, 11-5
1/8;Robin Jacobsson - Andreas Ågren;13-11, 11-5, 11-6
1/8;Filip Eriksson - Martin Johannesson;6-11, 11-7, 13-11, 11-9
Pojkar 13 A
1;Erik Andren, Onsala BTK
2;Sebastian Norén, Halmstad BTK
3;Joakim Ekberg, Halmstad BTK
4;Mikael Johansson, Falkenbergs BTK
5;Jacob Kramsjö, BTK Ratic
8;Jakob Steneteg, BTK Hylte
Final;Erik Andren - Sebastian Norén;8-11, 11-9, 8-11, 11-7, 14-12
Semi;Erik Andren - Joakim Ekberg;5-11, 11-6, 11-8, 14-12
Semi;Sebastian Norén - Mikael Johansson;11-6, 11-7, 12-10
1/4;Erik Andren - Jacob Kramsjö;9-11, 10-12, 11-5, 11-7, 11-4
1/4;Sebastian Norén -  ;
1/4;Joakim Ekberg -  ;
1/4;Mikael Johansson - Jakob Steneteg;11-7, 4-11, 11-6, 11-5, 6-11
Pojkar 13 B
1;Martin Rönn, Halmstad BTK
2;Robin Möller, BTK Hylte
3;Anton Tideman, BTK Serve
4;Martin Bäckman, Varbergs BTK
5;Joel Wallin, Halmstad BTK
6;Sebastian Boketun, BTK Ratic
7;Simon Martinsson, Onsala BTK
8;Philip Sallander, Onsala BTK
9;Fredrik Ottosson, BTK Ratic
10;Tobias Hansson, BTK Ratic
11;Jonas Bergvad, Varbergs BTK
12;Filip Johlin, BTK Serve
13;Jesper B. Kjellström, BTK Ratic
14;Malte Karlsson, Halmstad BTK
15;Richard Samuelsson, BTK 2000 Oskarström
16;Patrik Augustsson, Halmstad BTK
Final;Martin Rönn - Robin Möller;11-7, 12-10, 11-5
Semi;Martin Rönn - Anton Tideman;11-8, 11-9, 9-11, 11-8
Semi;Robin Möller - Martin Bäckman;8-11, 11-8, 4-11, 11-8, 11-8
1/4;Martin Rönn - Joel Wallin;7-11, 11-2, 11-2, 11-3
1/4;Robin Möller - Sebastian Boketun;11-13, 12-10, 11-4, 11-6
1/4;Anton Tideman - Simon Martinsson;11-1, 11-13, 11-6, 11-6
1/4;Martin Bäckman - Philip Sallander;14-16, 11-7, 9-11, 11-6, 11-3
1/8;Martin Rönn - Fredrik Ottosson;11-9, 11-8, 11-4
1/8;Robin Möller - Tobias Hansson;11-8, 11-1, 9-11, 11-5
1/8;Anton Tideman - Jonas Bergvad;13-15, 11-9, 11-7, 11-4
1/8;Martin Bäckman - Filip Johlin;13-11, 11-13, 11-7, 12-10
1/8;Joel Wallin - Jesper B. Kjellström;14-12, 11-8, 9-11, 11-9
1/8;Sebastian Boketun - Malte Karlsson;11-8, 7-11, 11-6, 12-10
1/8;Simon Martinsson - Richard Samuelsson;11-4, 11-7, 13-15, 15-13
1/8;Philip Sallander - Patrik Augustsson;11-7, 14-12, 11-8
Pojkar 15
1;Torbjörn Johansson, Falkenbergs BTK
2;Jonas Johansson, Varbergs BTK
3;Thomas Höglund, Onsala BTK
4;Johannes Svensson, Rydöbruks IF
5;Erik Ivarsson, Varbergs BTK
6;Emil Svensson, BTK Hylte
7;David Midow, Falkenbergs BTK
8;Fredrik Lagnéus, Falkenbergs BTK
9;Viktor Smith, Rydöbruks IF
10;Jesper Carlsson, Falkenbergs BTK
11;Johan Gustafsson, BTK Hylte
12;Ted Faleberg, Onsala BTK
13;Oscar Lagnéus, Falkenbergs BTK
14;Mikael Reimertz, Onsala BTK
15;Johan Bredahl, Falkenbergs BTK
16;Tim Engdahl, Halmstad BTK
Final;Torbjörn Johansson - Jonas Johansson;13-11, 11-6, 11-8
Semi;Torbjörn Johansson - Thomas Höglund;11-9, 16-14, 11-5
Semi;Jonas Johansson - Johannes Svensson;11-4, 9-11, 11-7, 7-11, 11-9
1/4;Torbjörn Johansson - Erik Ivarsson;11-8, 11-6, 11-4
1/4;Jonas Johansson - Emil Svensson;11-6, 11-9, 11-4
1/4;Thomas Höglund - David Midow;8-11, 11-7, 11-7, 11-5
1/4;Johannes Svensson - Fredrik Lagnéus;11-5, 5-11, 11-9, 11-6
1/8;Torbjörn Johansson - Viktor Smith;11-4, 18-16, 11-13, 11-6
1/8;Jonas Johansson - Jesper Carlsson;11-5, 15-13, 14-12
1/8;Thomas Höglund - Johan Gustafsson;11-7, 11-1, 11-5
1/8;Johannes Svensson - Ted Faleberg;11-5, 11-5, 11-9
1/8;Erik Ivarsson - Oscar Lagnéus;11-9, 11-4, 4-11, 11-7
1/8;Emil Svensson - Mikael Reimertz;11-6, 11-7, 11-7
1/8;David Midow - Johan Bredahl;8-11, 8-11, 12-10, 11-9, 11-2
1/8;Fredrik Lagnéus - Tim Engdahl;11-6, 11-7, 11-8
Herrjuniorer 17/20
1;Johan Jakobsson, Onsala BTK
2;Daniel Kannerstedt, Varbergs BTK
3;Robin Pettersson, Åsa IF
4;Linus Oscarsson, Falkenbergs BTK
7;Anton Nyman, Falkenbergs BTK
8;Jimmy Björkman, Lidhults GoIF
Final;Johan Jakobsson - Daniel Kannerstedt;11-8, 11-9, 7-11, 13-11
Semi;Johan Jakobsson - Robin Pettersson;9-11, 11-7, 7-11, 11-6, 11-7
Semi;Daniel Kannerstedt - Linus Oscarsson;11-6, 11-9, 11-6
1/4;Johan Jakobsson -  ;
1/4;Daniel Kannerstedt -  ;
1/4;Robin Pettersson - Anton Nyman;11-5, 9-11, 16-14, 11-5
1/4;Linus Oscarsson - Jimmy Björkman;11-7, 2-11, 5-11, 11-9, 11-8
Herrdubbel
1;Leif Johansson/Jörgen Larsson, BTK 72 Trönninge
2;Jimmy Björkman/Rickard Nilsson, Lidhults GoIF
3;Alexandra Espe/Göran Green, Skedala BTK
4;Thomas Bengtsson/Johan Karlsson, BTK 72 Trönninge
Final;Johansson/Larsson - Björkman/Nilsson;4-11, 11-4, 9-11, 11-1, 11-4
Semi;Johansson/Larsson - Espe/Green;11-4, 9-11, 11-8, 12-10
Semi;Björkman/Nilsson - Bengtsson/Karlsson;11-3, 3-11, 11-5, 12-10
Herrsingel 3
1;Robin Pettersson, Åsa IF
2;Mikael Nilsson, Markaryds BTK
3;Anton Nyman, Falkenbergs BTK
4;Christofer Rosdahl, Markaryds BTK
7;Johan Haglund, Halmstads SK
8;Thomas Persson, Markaryds BTK
Final;Robin Pettersson - Mikael Nilsson;11-2, 11-13, 11-9, 11-9
Semi;Robin Pettersson - Anton Nyman;7-11, 11-6, 11-5, 14-12
Semi;Mikael Nilsson - Christofer Rosdahl;11-8, 11-5, 11-7
1/4;Robin Pettersson -  ;
1/4;Mikael Nilsson -  ;
1/4;Anton Nyman - Johan Haglund;11-13, 11-6, 9-11, 11-5, 11-6
1/4;Christofer Rosdahl - Thomas Persson;7-11, 11-7, 12-10, 11-9
Herrsingel 4
1;Mikael Persson, BTK Ratic
2;Roland Svensson, Skedala BTK
3;Svante Thorsell, Skedala BTK
4;Mikael Högfeldt, BTK Ratic
6;Rickard Nilsson, Lidhults GoIF
7;Andreas Eriksson, Falkenbergs BTK
Final;Mikael Persson - Roland Svensson;11-6, 11-5, 11-3
Semi;Mikael Persson - Svante Thorsell;11-8, 11-8, 11-7
Semi;Roland Svensson - Mikael Högfeldt;11-7, 12-10, 10-12, 4-11, 11-7
1/4;Mikael Persson -  ;
1/4;Roland Svensson - Rickard Nilsson;8-11, 9-11, 11-3, 11-7, 11-7
1/4;Svante Thorsell - Andreas Eriksson;11-7, 4-11, 11-7, 7-11, 11-8
1/4;Mikael Högfeldt -  ;
Herrsingel 5
1;Markus Lindberg, Våxtorps Bois
2;Christos Tokatlidis, Markaryds BTK
3;Bo Larsson, BTK 2000 Oskarström
4;Jim Bengtsson, Våxtorps Bois
5;Thomas Bengtsson, BTK 72 Trönninge
6;Anders Persson, Köpinge BTK
7;Sebastian Malmborg, Lidhults GoIF
8;Dan Hansson, BTK 72 Trönninge
11;Jesper Andersson, Skedala BTK
12;Lennart Wernerdal, BTK Ratic
13;Anton Svensson, BTK Hylte
14;Stefan Forsman, BTK 72 Trönninge
Final;Markus Lindberg - Christos Tokatlidis;11-9, 11-9, 11-8
Semi;Markus Lindberg - Bo Larsson;11-4, 11-5, 11-4
Semi;Christos Tokatlidis - Jim Bengtsson;11-3, 11-7, 11-6
1/4;Markus Lindberg - Thomas Bengtsson;6-11, 11-8, 13-11, 9-11, 11-3
1/4;Christos Tokatlidis - Anders Persson;11-9, 11-8, 11-7
1/4;Bo Larsson - Sebastian Malmborg;11-3, 11-8, 11-0
1/4;Jim Bengtsson - Dan Hansson;11-6, 11-9, 11-5
1/8;Markus Lindberg -  ;
1/8;Christos Tokatlidis -  ;
1/8;Bo Larsson - Jesper Andersson;11-2, 11-1, 11-7
1/8;Jim Bengtsson - Lennart Wernerdal;11-7, 13-11, 11-9
1/8;Thomas Bengtsson - Anton Svensson;11-9, 8-11, 12-10, 9-11, 11-1
1/8;Anders Persson - Stefan Forsman;11-6, 7-11, 11-9, 11-6
1/8;Sebastian Malmborg -  ;
1/8;Dan Hansson -  ;

Det finns inget album kopplat till denna sida.

Bordtennisklubben Ratic   
                                                                                                                              

Postadress:
BTK Ratic - Bordtennis
Källvägen 1a
30560 Harplinge

Besöksadress:
Källvägen 1a
30560 Harplinge

Kontakt:
Tel: 03550631
E-post: This is a mailto link

Se all info

Våra sponsorer