Hoppa till sidans innehåll

Dec 2007


Resultat från Hallandsstarten 2007
Flickor 10
1;Caroline HANSSON, Våxtorps BoIS
2;Emilia KARLSSON, Rydöbruks IF
3;Lovisa PÅLSSON, Våxtorps BoIS
3;Evelina ELIASSON, Rydöbruks IF
5;Emelie NEIJ, BTK-72 Trönninge
5;Elin G. SNYGG, BTK-72 Trönninge
Final;Caroline HANSSON - Emilia KARLSSON;6-11, 11-8, 11-8, 7-11, 11-4
Semi;Caroline HANSSON - Lovisa PÅLSSON;11-5, 8-11, 7-11, 12-10, 11-9
Semi;Emilia KARLSSON - Evelina ELIASSON;11-6, 7-11, 9-11, 13-11, 11-5
1/4;Emilia KARLSSON - Emelie NEIJ;12-10, 6-11, 11-8, 8-11, 11-6
1/4;Lovisa PÅLSSON - Elin G. SNYGG;11-7, 3-11, 11-6, 11-2
Flickor 12
1;Marielle NILSSON, Simlångsdalens IF
2;Hanna STRANDAHL, Simlångsdalens IF
3;Jennie LINDQVIST, Glommens IF
3;Felicia TORBJÖRNSSON, Simlångsdalens IF
5;Sofie BRUHN, BTK-72 Trönninge
5;Ida STAGH, BTK-72 Trönninge
5;Linnea HÅKANSSON, Simlångsdalens IF
5;Sofie KARLSSON, Simlångsdalens IF
Final;Marielle NILSSON - Hanna STRANDAHL;11-9, 11-8, 11-6
Semi;Marielle NILSSON - Jennie LINDQVIST;12-10, 11-5, 11-4
Semi;Hanna STRANDAHL - Felicia TORBJÖRNSSON;11-9, 11-9, 11-2
1/4;Marielle NILSSON - Sofie BRUHN;11-2, 11-3, 11-1
1/4;Hanna STRANDAHL - Ida STAGH;11-6, 11-4, 11-2
1/4;Jennie LINDQVIST - Linnea HÅKANSSON;11-6, 5-11, 13-11, 11-6
1/4;Felicia TORBJÖRNSSON - Sofie KARLSSON;17-19, 14-12, 12-10, 11-6
Flickor 14
1;Louise NILSSON, Simlångsdalens IF
2;Gabriella HANSSON, BTK Ratic
3;Angelica HANSSON, BTK Ratic
Pojkar 10
1;Albin FASTH, Simlångsdalens IF
2;Jacob ANDERSSON, BTK Ratic
3;Oscar HELGESSON, Glommens IF
3;Fredrik MAZUR, Falkenbergs BTK
5;Rickard NILSSON, BTK-72 Trönninge
5;Anton GUSTAFSSON, Rydöbruks IF
5;Jacob BORGSTRAND, Skedala BTK
5;Elias BORGSTRAND, Skedala BTK
9;John CLAESSON, Glommens IF
9;Daniel EDVARDSSON, Simlångsdalens IF
9;Benjamin ERIKSSON, BTK Ratic
9;Anton STRANDAHL, Simlångsdalens IF
9;Anton ANDERSSON, BTK Ratic
9;Oskar MÖLLER, Vinbergs BTK
9;Oskar NILSSON, Vinbergs BTK
9;Lucas JOHANSSON, BTK-72 Trönninge
Final;Albin FASTH - Jacob ANDERSSON;11-8, 11-9, 13-11
Semi;Albin FASTH - Oscar HELGESSON;11-6, 11-4, 11-7
Semi;Jacob ANDERSSON - Fredrik MAZUR;13-11, 12-10, 5-11, 13-11
1/4;Albin FASTH - Rickard NILSSON;11-4, 11-7, 11-9
1/4;Jacob ANDERSSON - Anton GUSTAFSSON;11-5, 11-4, 13-11
1/4;Oscar HELGESSON - Jacob BORGSTRAND;11-7, 11-9, 11-9
1/4;Fredrik MAZUR - Elias BORGSTRAND;11-5, 11-6, 4-11, 11-8
1/8;Albin FASTH - John CLAESSON;10-12, 11-5, 13-11, 10-12, 11-8
1/8;Jacob ANDERSSON - Daniel EDVARDSSON;11-5, 11-1, 11-3
1/8;Oscar HELGESSON - Benjamin ERIKSSON;11-7, 11-9, 11-4
1/8;Fredrik MAZUR - Anton STRANDAHL;6-11, 11-6, 11-5, 11-5
1/8;Rickard NILSSON - Anton ANDERSSON;7-11, 11-8, 11-2, 11-7
1/8;Anton GUSTAFSSON - Oskar MÖLLER;11-8, 11-13, 11-7, 11-5
1/8;Jacob BORGSTRAND - Oskar NILSSON;11-7, 11-9, 8-11, 11-6
1/8;Elias BORGSTRAND - Lucas JOHANSSON;11-4, 11-6, 11-8
Pojkar 12
1;Theodor BODMER, Falkenbergs BTK
2;Tobias MARMÉN, Falkenbergs BTK
3;Johan PERSSON, Simlångsdalens IF
3;Isak ALKASS, BTK-72 Trönninge
5;Vlad KRUTOV, Rydöbruks IF
5;Jens JOHANSSON, Varbergs BTK
5;Magnus NILSSON, BTK-72 Trönninge
5;Andreas PETTERSSON, BTK-2000 Oskarström
9;Erik WALENTIN, BTK-2000 Oskarström
9;Albin JOHANSSON, Glommens IF
9;Sebastian CARLSSON, Varbergs BTK
9;Jesper KARLSSON, Glommens IF
Final;Theodor BODMER - Tobias MARMÉN;11-8, 5-11, 11-6, 11-8
Semi;Theodor BODMER - Johan PERSSON;11-9, 11-6, 11-9
Semi;Tobias MARMÉN - Isak ALKASS;12-10, 11-7, 11-8
1/4;Theodor BODMER - Vlad KRUTOV;11-5, 11-6, 11-7
1/4;Tobias MARMÉN - Jens JOHANSSON;9-11, 11-3, 11-4, 11-6
1/4;Johan PERSSON - Magnus NILSSON;11-4, 8-11, 11-5, 10-12, 11-4
1/4;Isak ALKASS - Andreas PETTERSSON;11-8, 12-10, 11-9
1/8;Tobias MARMÉN - Erik WALENTIN;11-1, 11-2, 11-6
1/8;Johan PERSSON - Albin JOHANSSON;12-10, 8-11, 2-11, 11-9, 11-9
1/8;Isak ALKASS - Sebastian CARLSSON;11-3, 9-11, 11-5, 11-9
1/8;Vlad KRUTOV - Jesper KARLSSON;11-6, 11-1, 11-2
Pojkar 14
1;Sebastian ENICO, Skedala BTK
2;Fredrik BERNSTRÖM, Simlångsdalens IF
3;Edwin WESTERBERG, Varbergs BTK
3;Alfred JOHANESSON, BTK-2000 Oskarström
Final;Sebastian ENICO - Fredrik BERNSTRÖM;3-11, 11-8, 11-6, 11-9
Semi;Sebastian ENICO - Edwin WESTERBERG;11-8, 9-11, 11-7, 11-4
Semi;Fredrik BERNSTRÖM - Alfred JOHANESSON;8-11, 11-9, 11-6, 4-11, 11-7
FamiljeDubbel
1;Fredrik MAZUR/Ulf MAZUR, Falkenbergs BTK
2;Teddi FREDMAN/Mats FREDMAN, BTK-72 Trönninge
3;Daniel RAGNARSSON/Patrik RAGNARSSON, Sibbarps GoIF
3;Love HOLMIN/Joakim HOLMIN, BTK Ratic
Final;MAZUR/MAZUR - FREDMAN/FREDMAN;12-10, 12-10, 8-11, 11-6
Semi;MAZUR/MAZUR - RAGNARSSON/RAGNARSSON;11-4, 11-2, 11-7
Semi;FREDMAN/FREDMAN - HOLMIN/HOLMIN;12-10, 7-11, 11-1, 7-11, 11-9
Det finns inget album kopplat till denna sida.

Bordtennisklubben Ratic   
                                                                                                                              

Postadress:
BTK Ratic - Bordtennis
Källvägen 1a
30560 Harplinge

Besöksadress:
Källvägen 1a
30560 Harplinge

Kontakt:
Tel: 03550631
E-post: This is a mailto link

Se all info

Våra sponsorer